Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE

MNK Mehoffer

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
13.08.2023
Zapraszamy na oprowadzanie po Domu Józefa Mehoffera, czołowego przedstawiciela sztuki Młodej Polski.
Józef Mehoffer uprawiał malarstwo sztalugowe, rysunki węglem, monumentalne projekty witraży i polichromii. Był autorem ilustracji książkowych i projektów wystroju wnętrz oraz scenografii teatralnej.

Zwiedzając dom artysty, zobaczymy bogate, autentyczne wyposażenie, w tym zabytkowe meble, bibliotekę, kolekcje drzeworytów japońskich, rzeźby, fotografie i rodzinne pamiątki. Wszystko to uzupełnione jest o dzieła Józefa Mehoffera: obrazy olejne, rysunki, grafiki i witraże.

Za domem znajduje się rozległy, zaciszny ogród.

Radosław Bałaziński – absolwent kierunku architektura i urbanistyka na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, współpracuje z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Słowa kluczowe: oprowadzanie, Józef Mehoffer